وام جهاد کشاورزی
وام جهاد کشاورزی

ثبت نام و شرایط وام جهاد کشاورزی

وام جهاد کشاورزی 1402 از جمله تسهیلاتی می باشد که وزارت جهاد کشاورزی برای کشاورزان، باغداران و دامداران در نظر گرفته است، کشاورزان می توانند این وام را برای توسعه ملزومات کشاورزی، زمین کشاورزی و تهیه نهاده ها اخذ بنمایند و از مزیت های آن بهره مند شوند. افراد واجد شرایط ثبت نام وام جهاد کشاورزی می...

بیشتر ...

بذروکسین
بذروکسین
بذروکسین
بذروکسین

وام جهاد کشاورزی 1402 از جمله تسهیلاتی می باشد که وزارت جهاد کشاورزی برای کشاورزان، باغداران و دامداران در نظر گرفته است، کشاورزان می توانند این وام را برای توسعه ملزومات کشاورزی، زمین کشاورزی و تهیه نهاده ها اخذ بنمایند و از مزیت های آن بهره مند شوند. افراد واجد شرایط ثبت نام وام جهاد کشاورزی می توانند با وارد شدن به سامانه سیتا، وام جهاد کشاورزی را اخذ نمایند. وزارت جهاد کشاورزی انواع زیادی از وام هارا برای کشاورزان و دامپروران در نظر گرفته است، از جمله وام هایی که این وزارت خانه اخذ می کنید می توان به چند مورد اشاره کرد؛ وام جهاد کشاورزی برای گلخانه یکی از انواع وام های سرمایه ثابت جهاد کشاورزی است که برای تأمین مالی هزینه های ساخت و راه اندازی گلخانه ها ارائه می شود. وام احداث گلخانه توسط بانک کشاورزی و سایر بانک های عامل به کشاورزان، باغداران، و سایر فعالان بخش کشاورزی ارائه می گردد. مبلغ وام جهاد کشاورزی برای گلخانه می تواند متغیر باشد. یکی دیگر از موارد وام جهاد کشاورزی 1402 ، وام جهاد کشاورزی برای پرورش مرغ بومی می باشد، وام جهاد کشاورزی برای پرورش مرغ بومی یکی دیگر از انواع وام های سرمایه ثابت جهاد کشاورزی محسوب می شود که برای تأمین مالی هزینه های تجهیزات، ماشین آلات، و املاک مورد نیاز برای پرورش مرغ بومی ارائه می شود. این نوع وام جهاد کشاورزی توسط بانک کشاورزی و سایر بانک های عامل به فعالان بخش کشاورزی و علاقه مندان به احداث مرغداری ارائه می شود. 

 

وام جهاد کشاورزی برای طیور و دامداری 1402

وام جهاد کشاورزی برای دامداری 1402 یکی از انواع وام های سرمایه ثابت و سرمایه در گردش جهاد کشاورزی است که برای تأمین مالی تجهیزات، ماشین آلات، و املاک مورد نیاز برای دامداری ارائه می گردد. وام جهاد کشاورزی برای دامداری توسط بانک کشاورزی به فعالان بخش کشاورزی ارائه می شود. بانک مرکزی موظف گردید تا پروانه های چرای دام، چاه کشاورزی، سند مالکیت اراضی زنجیره‌ای و حساب یارانه شخص را به عنوان وثیقه و تضمین بازپرداخت تسهیلات دریافتی روستاییان، کشاورزان و دامداران سنتی و عشایر از بانک‌های دولتی، خصوصی و موسسات اعتباری غیربانکی فراهم کند. وام جهاد کشاورزی برای پرورش بوقلمون برای تامین هزینه های پرورش بوقلمون می باشد، هزینه های این کار عبارتند از: هزینه ی تجهیزات دانخوری و آبخوری، هزینه ی استخدام نیروی انسانی، هزینه های صدور مجوز و بازاریابی.

 

مدارک لازم جهت وام جهاد کشاورزی

مدارکی را که واجدین شرایط ثبت نام وام جهاد کشاورزی هنگام درخواست تسهیلات باید به بانک ارائه نمایند شامل مدارک زیر می باشد، مدارک مورد نیاز برای وام دامداری : 

مدارک شناسایی اشخاص حقیقی جهت اخذ وام جهاد کشاورزی : 

 • مدارک شناسایی متقاضی
 • مدارک مربوط به محل اجرای طرح
 • مدارک مربوط به متعهد و وثیقه
 • مجوز مربوط به هر نوع فعالیت برحسب مورد از مرجع های معین شده
 • تصویر شناسنامه عکس‌دار
 • کارت پایان خدمات ( صرفا برای متقاضیان آقا )
 • دفترچه حساب بانکی یا گواهی معدل حساب جاری

مدارک شناسایی اشخاص حقوقی جهت اخذ وام جهاد کشاورزی : 

 • اساسنامه شرکت ثبت شده
 • آگهی ثبت شرکت در روزنامه رسمی و صاحبان امضا
 • آخرین ترازنامه تایید شده شرکت و آخرین آگهی رسمی در مورد تغییرات شرکت
 • تراز آزمایشی شرکت منتهی به ماه قبل از درخواست تسهیلات یا وام
 • تصویر شناسنامه مدیران و صاحبان امضای شرکت

مدارک مورد نیاز برای وام دامداری : 

 • شناسنامه و کارت ملی متقاضی
 • سند مالکیت زمین و یا وثیقه
 • گواهینامه دامپزشکی
 • برنامه تجاری
 • صورتحساب های مالی
 • پیشنهاد 

علاوه بر این مدارک مورد نیاز برای وام دامداری ، ممکن است بانک یا موسسه مالی مربوطه از شما مدارک دیگری نیز درخواست کند. برای مثال، ممکن است از شما بخواهد که گزارش اعتباری خود را ارائه دهید یا از شما بخواهد که با یک حسابدار یا مشاور مالی کار کنید.

 

شرایط دریافت وام جهاد کشاورزی

برای برخی از وام های جهاد کشاورزی، شرایط ویژه ای نیز در نظر گرفته شده. به طور مثال، برای دریافت وام سرمایه در گردش، متقاضی باید گردش مالی حداقل 30 میلیون تومان در سال را دارا باشد. همچنین، برای دریافت وام خرید تجهیزات کشاورزی، متقاضی باید دارای پروانه کسب یا کارت بازرگانی باشد. شرایط دریافت وام جهاد کشاورزی به نوع وام دریافتی و شرایط متقاضی بستگی دارد. نحوه دریافت وام جهاد کشاورزی 1402، اولا متقاضی باید به یکی از شعب بانک کشاورزی مراجعه کند و مدارک مورد نیاز برای وام را به بانک مذکور ارائه دهد. پس از بررسی مدارک، بانک کشاورزی، نتیجه درخواست را به متقاضی اعلام می کند. در صورت تایید درخواست، وام به متقاضی پرداخت می شود.

شرایط دریافت وام جهاد کشاورزی عبارتند از :

 1. متقاضی وام باید دارای پروانه کسب کشاورزی باشد.
 2. کشاورز باید دارای زمین کشاورزی باشد. ( سند رسمی زمین )
 3. دارای سابقه فعالیت کشاورزی.
 4. عدم چک برگشتی معوق در سیستم های بانکی.
 5. طرح توجیهی فنی و اقتصادی فعالیت کشاورزی را ارائه دهد.

 

سامانه ثبت نام وام جهاد کشاورزی

متقاضیان محترم جهت اخذ وام جهاد کشاورزی می تواند از طریق سامانه و سایت (سیتا) که متعلق به وزارتخانه جهاد کشاورزی است اقدام کنند. وارد سایت maj.ir شده، سپس در بالای سایت مذکور گزینه میز خدمات الکترونیکی را زده و وارد سامانه سیتا می شوید. در صورتی که قبلا در سامانه ثبت نام کردید دکمه ورود را بزنیدف در غیر این صورت دکمه ثبت نام در پنل کاربری را بزنید. مرحله بعد ثبت درخواست در سیتا و صرفا یک شماره تلفن همراه و شناسه ملی یا کد ملی مورد نیاز است. در مرحله بعدی که به پنل کاربری خود وارد شدید دکمه تبصره 14 را انتخاب کنید. سپس باید در برگه مشخصات عمومی مشخصات را وارد کنید و بعد از تکمیل این برگه با کلیک بر روی دکمه ثبت مشخصات عمومی را ذخیره کنید. در مرحله بعدی از سایت ثبت نام وام جهاد کشاورزی، به برگه بارگذاری مدارک رفته و مدارک خود را بارگذاری کنید، در صورتی که همه مراحل به درستی انجام گردیده باشد، کد رهگیری به تلفن همراه شما پیامک خواهد شد. دریافت این کد رهگیری به منزله ثبت درخواست نهایی شما بوده است و پرونده شما در حالت بررسی مدارک قرار می گیرد.

 

بازپرداخت وام جهاد کشاورزی

مبلغ وام جهاد کشاورزی و شیوه بازپرداختشان با یکدیگر متفاوت هستند. به طور مثال، وام جهاد کشاورزی سرمایه در گردش دام و طیور برای واحد های قدیمی و نسبتا کوچک با سقف ۲۰۰ میلیون تومان و بهره حداقل ۱۰ درصد ارائه می گردد. ولی واحدهای صنعتی و بزرگ در صورتی که اقدام به ثبت نام وام جهاد کشاورزی در همین طرح کنند، می توانند بسته به تعداد دام و طیور خود و بدون محدودیت های تسهیلاتی با نرخ ۱۲ تا ۱۸ درصد دریافت کنند. طرح های موجود در بند الف تبصره ۱۸ قانون بودجه هم که باز شرایطی متفاوت داشته اند و نرخ بهره آن ها در مناطق محروم و کم برخوردار با هم متفاوت می باشند. وزارت جهاد کشاورزی مقرر داشت به این علت که متوسط سن کشاورزان در کشور 53 سال می باشد و تلاش می‌شود که این میانگین سنی به زیر 45 سال بیاید تسهیلات ویژه‌ای به کشاورزان زیر 40 سال داده خواهد شد. مبلغ وام جهاد کشاورزی برای کاربرد هایی مختلف، متفاوت می باشد، برای مثال مبلغ وام نوسازی و بازسازی؛ این وام جهاد کشاورزی برای نوسازی و بازسازی باغ ها، زمین های کشاورزی و تاسیسات کشاورزی پرداخت می شود. مبلغ این وام وزارت جهاد کشاورزی، حداکثر تا 90 درصد هزینه های نوسازی و بازسازی تعیین می گردد و به کشاورز و باغدار پرداخت می شود.

مقالات مرتبط

نظر دهید

نظرات کاربران

 • ۱۴۰۲/۰۸/۱۵

علی اصغر گفته:

سلام لطفا مبلغ وام جهاد کشاورزی 1402 رو هم بگویید. با تشکر

 • ۱۴۰۲/۰۸/۱۵

مدیر سایت :

وقت بخیر... ما اطلاعی در این باره نداریم. از بانک کشاورزی اطلاعات درست رو بگیرید.