قوانین و شرایط استفاده از بذروکسین

آشنایی با قوانین و شرایط وبسایت بذروکسین

بذروکسین
بذروکسین

کاربر گرامی، با توجه به این که سایت "بذروکسین" اطلاع رسانی فروشندگان و تولیدکنندگان تجهیزات کشاورزی را به هموطنان تحت شرایط و مقررات ذیل ارائه می‌نماید، ضرورت دارد پیش از استفاده از این سایت، سند حاضر را به دقت مطالعه فرمائید و در صورت موافقت، مبادرت به استفاده از آن نمائید. بدیهی است استفاده شما از این سایت به منزله قبول تمامی شرایط و مقرراتذکر شده به عنوان قرارداد الزام‌‌آور فیمابین خواهد بود.

 

ماده ۱ تعاریف

در این سند، واژگان و اصطلاحات به کار رفته، واجد معانی به شرح ذیل هستند؛

 • شرکت:شرکت بذراکسین آرا ، خدمات معرفی و سئو سایت ها را ارائه می نماید.
 • بذروکسین : یک استارتاپ و سایت جامع است که شرکت با استفاده از آن افراد متقاضی خرید ادوات کشاورزی را به متقاضی ارائه سرویس متصل می‌نماید.
 • سامانه بذروکسین :مجموعه امکانات نرم‌افزاری شرکت که کلیه حقوق مادی و معنوی آن متعلق به شرکت می‌باشد.همچنین اسم برند بذروکسین ثبت شده است و هیچ سایت و نرم افزاری در حوزه تجهیز ادوات کشاورزی حق استفاده از این اسم را نخواهد داشت و کلیه حقوق اسم برند بذروکسین  برای این شرکت محفوظ می باشد و هر گونه سواستفاده از این اسم پیگرد قانونی دارد.
 • فروشندگان و تولید کنندگان ادوات کشاورزی:منظور خدمات و فروش تجهیزات کشاورزی است که در دسته‌های مختلف در سامانه بذروکسین به متقاضیان استفاده از این خدمات نمایش داده می‌شود.
 • کاربر متقاضی:شخص یا اشخاص حقیقی خانم و آقا که با استفاده از سایت بذروکسین، اقدام به خرید و تماس با فروشندگان کند. این درخواست‌ها می تواند به صورت مشاهده صفحه اختصاصی و ثبت نظر درباره فروشگاه ها و برندها باشد.
 • کاربر فروشنده:منظورفروشنده ای است که با ثبت نام در سامانه بذروکسین متقاضی دریافت درخواست های ارسالی از سوی کاربران مبنی بر ثبت سفارش و مشاوره و ارتباط با فروشگاه می باشد.
 • کاربرتولیدی :منظور متخصصو تولید کننده ادوات کشاورزی است که به صورت مستقل به تولید ادوات می‌پردازد و با ثبت نام در سامانه بذروکسین متقاضی دریافت درخواست‌های ارسالی از سوی کاربران متقاضی است. 
 • کاربران:مجموعه اشخاص حقیقی یا حقوقی اعم از کاربر متقاضی، کاربر فروشنده و کاربر تولیدی است که متقاضی استفاده از سایت بذروکسین هستند.
 • حساب کاربری:منظور حسابی است که کاربران برای استفاده از بذروکسین می‌بایست مطابق شرایط مورد نظر شرکت در نرم‌افزار ایجاد نمایند.
 • حق استفاده و بهره‌برداری از نرم‌افزار:مبلغی است که کاربر تولیدی/فروشنده در برابر استفاده از سامانه بذروکسین برای یافتن متقاضی و دریافت درخواست‌ها به شرکت پرداخت می‌نمایند.
 • تصاویر محصول:تصاویر و فیلم هایی است که کاربر تولیدی/فروشنده در صفحه خود بارگزاری می نماید.
 • نظرات:نظراتی که کاربران بر اساس تجربه استفاده خود  ثبت می کنند.

 

ماده ۲ حساب کاربری

کاربران برای استفاده از بذروکسین می‌بایست نسبت به ایجاد حساب کاربری با لحاظ شرایط ذیل اقدام نمایند:

 1. دارا بودن ۱۸ سال تمام
 2. تکمیل فرم مشخصات مشتمل بر نام، نام خانوادگی و شماره تلفن همراه برای کاربران متقاضی
 3. تکمیل فرم مشخصات مشتمل بر نام، نام خانوادگی، کد ملی، آدرس و شماره تلفن همراه برای کاربران فروشنده و تولیدی
 4. بارگذاری مدارک و مجوزها برای کاربران فروشنده و تولیدی حسب موارد مقرر در سامانه بذروکسین
 5. تبصره:در صورتی که در مواقع خاص شرکت به اطلاعات تکمیلی دیگری نیازمند باشد، کاربران موظف به همکاری خواهند بود.
 6. هر کاربر مجاز است  چند حساب کاربر تولیدی و فروشنده در سامانه بذروکسین ایجاد کند.
 7. کاربران با ایجاد حساب کاربری، مسئولیت صحت اطلاعات وارده را به عهده می‌گیرند و متعهد می‌گردند در صورت هر گونه تغییر، نسبت به روز رسانی این اطلاعات در سایت بذروکسین اقدام نمایند.
 8. مسئولیت تمامی فعالیت‌های صورت‌گرفته از یک حساب کاربری با صاحب آن می‌باشد لذا انتقال حساب کاربری به دیگر اشخاص مطلقا ممنوع می‌باشد. همچنین ضروری است در صورتی که کاربران ظن دسترسی اشخاص ثالث به رمز عبور خود را داشته باشند یا در مواقعی همچون سرقت گوشی موبایل یا سرقت رمز عبور و مانند آن، سریعا نسبت به اطلاع‌رسانی موضوع به شرکت اقدام کرده، حساب کاربری خود را مسدود نمایند.

 

ماده ۳ هزینه استفاده از خدمات

هزینه ثبت برند و فروشگاه به تفکیک و به صورت مقطوع در سامانه بذروکسین معین شده و به کاربران به شرح ذیل نمایش داده می‌شود:

 1. حق استفاده و بهره‌برداری از سامانه بذروکسین حسب مورد و بر اساس قراردادهای منعقده با کاربران تولیدی/فروشنده محاسبه و توسط ایشان به شرکت پرداخت می‌گردد.
 2. کاربر تولیدی/فروشنده موجب شرایط استفاده حاضر به شرکت اختیار می‌دهد حق استفاده و بهره داری از سامانه بذروکسین را در طول زمان تغییر دهد. این تغییر از طریق سامانه بزرواکسین به کاربر اطلاع رسانی می شود.
 3. شرکت حسب سیاست‌های خود ممکن است بدون دریافت وجهی، بسته‌های تشویقی برای کاربران در قالب پاداش، جایزه، کد تخفیف و مانند آن در نظر بگیرد. با انقضای تاریخ اعتبار این بسته‌ها یا در صورت کشف موارد تخلف یا سواستفاده از این مشوق‌ها، شرکت می‌تواند به صورت یک طرفه این بسته‌های تشویقی را لغو یا باطل نماید و کاربران حق هرگونه اعتراضی را در این خصوص از خود سلب می نمایند.

 

ماده ۴ حقوق و مسئولیت های کاربر تولیدی/ کاربر فروشنده

 • در صورتی که کاربر متقاضی با استفاده از سامانه بزراکسین درخواست استعلام قیمت خدمات نماید، کاربر تولیدی/فروشنده ملزم است همان قیمتی را در سایت بذروکسین به کاربر متقاضی ارائه نماید که به مشتریان مستقیم خود ارائه می‌کند. در صورت تخلف، ملزم به مسترد نمودن مابه التفاوت قیمت بیشتر به کاربر متقاضی می باشد.
 • کاربر تولیدی ملتزم است علاوه بر ارائه مجوز فعالیت خود در زمان عقد قرارداد به شرکت، همواره نسبت به تمدید و به روز رسانی اعتبار این جوازها اقدام نماید. کاربر فروشنده نیز ملتزم است برای احراز صلاحیت خود در رسته خدمت مورد نظر، گواهی‌نامه دریافتی را به شرکت ارائه نماید.
 • کاربر تولیدی/فروشنده متعهد است بهترین کیفیت را به کاربران متقاضی ارائه نماید و در صورت عدم رضایت کاربر متقاضی، به طرق مقتضی رضایت ایشان را جلب نماید.
 • کاربر تولیدی/فروشنده متعهد است برابر سفارش کاربر متقاضی نسبت به ارائه خدمات اقدام نماید.
 • کاربر تولیدی/فروشنده نمی‌تواند تحت هیچ عنوان کاربر متقاضی را به لغو درخواست آفلاین در سامانه بذروکسین تشویق نماید یا از هر طریق تلاش نماید که کاربر متقاضی را برای دفعات بعدی به جای استفاده از سامانه بذروکسین به مراجعه مستقیم با خود یا مراجعه به سایت خود تشویق کند.
 • کاربر تولیدی/فروشنده می‌بایست حق استفاده و بهره‌برداری از نرم‌افزار را مطابق قراردادهای فیمابین به شرکت پرداخت نماید.
 • با توجه به این که کاربر تولیدی/فروشنده با ثبت نام در سامانه بذروکسین تنها مجوز استفاده غیر انحصاری و محدود از این نرم‌افزار را دارد، در غیر موارد مصرح در قرارداد فیمابین اجازه استفاده از نام و علامت تجاری و خدمات نرم‌افزاری بذروکسین را نخواهد داشت.
 • کاربر تولیدی/فروشنده می‌پذیرد قرارداد حاضر، یک قرارداد قابل رجوع و جایز از سوی شرکت بوده و شرکت می‌تواند هر زمان تنها به صلاحدید خود و بدون نیاز به تدارک هیچ گونه دلیلی، یک حساب کاربری را مسدود نموده، مانع استفاده کاربر از خدمات بذروکسین گردد.
 • با توجه به این که سامانه بذروکسین به عنوان یک واسط تنها کاربر متقاضی را به کاربر تولیدی/فروشنده متصل می نماید، نمی‌تواند صلاحیت کاربر متقاضی را تضمین و پاسخگوی اعمال و رفتار وی در قبال کاربر تولیدی/فروشنده باشد و از این رو هیچ گونه مسئولیت حقوقی و کیفری در این خصوص متوجه شرکت نخواهد بود.
 • با توجه به این که دارا بودن پروانه کسب از شرایط لازم برای همکاری با فروشنده و دارا بودن مدارک لازم و تاییدیه های استاندارد برای تولید کننده  است، در این راستا کاربر تولیدی/فروشنده به شرکت اجازه می‌دهد اطلاعات ثبت نامی را جهت اخذ استعلام صلاحیت به مراجع ذی‌صلاح (مستقیما یا با واسطه شرکت‌های تعرفه شده از سوی این مراجع) ارسال نماید.
 • کاربر تولیدی/فروشنده متعهد است در استفاده از خدمات بذروکسین تمامی قوانین ایران را رعایت نموده، نرم‌افزار را برای اهداف قانونی به کار گیرد. بدیهی است در صورتی که کاربر در طول ارائه خدمت به کاربر متقاضی، مرتکب رفتاری گردد که از نظر قوانین ایران جرم تلقی گردد، شرکت در این خصوص هیچ گونه مسئولیتی نخواهد داشت. مضاف بر آن، نامبرده مکلف کلیه خسارات وارده را به شرکت را جبران نماید.
 • کاربر تولیدی/فروشنده صراحتاً اعلام می دارد که از قوانین مرتبط در حوزه فعالیت خود اعم از قوانین مالیاتی (مالیات بر درآمد و ...)، صنفی و ... مطلع بوده و ملزم به رعایت آن ها می باشد. در صورت عدم اجرای قوانین و مقررات مربوط از سوی کاربر، هیچگونه مسئولیتی متوجه شرکت نخواهد بود.
 • تا زمانی که امکان رثبت آنلاین در سایت بذروکسین وجود ندارد، شرکت هیچ گونه مسئولیتی در قبال ارائه خدمات به کاربر متقاضی را ندارد حتی خدماتی که از طریق پیام رسان داخلی سایت بذروکسین بین کاربر متقاضی و کاربر تولیدی/ فروشنده هماهنگ شده باشد.

 

ماده ۵ حقوق و مسئولیت های کاربر متقاضی

 1. کاربر متقاضی ملزم است در صورت استفاده واقعی از خدمات کاربر تولیدی/فروشنده اقدام به ثبت نظر روی فروشگاه یا برند تولیدکننده نماید. در غیراین صورت نظرات او با درخواست کاربر تولیدی/ فروشنده از سایت بذروکسین حذف می گردد.
 2. با توجه به این که کاربر متقاضی پس از مشاهده قیمت محصول درخواستی خود، مبادرت به ثبت درخواست می نماید، نمی‌تواند پس از ثبت سفارش یا دریافت خدمت نسبت به قیمت مذکور اعتراض نماید.
 3. تبصره:حداکثر زمان ثبت شکایت 48 ساعت پس از پایان کار یا استفاده از خدمات است.
 4. کاربر متقاضی مجاز نیست حساب کاربری خود را برای استفاده در اختیار دیگر اشخاص–اعم از حقیقی و حقوقی و به‌ویژه افراد زیر ۱۸ سال–قرار دهد یا آن را به هر نحو به دیگری منتقل نماید. بدیهی است ثبت درخواست های گروهی که در سامانه پیش‌بینی شده مجاز است. در صورت تخلف، مسئولیت تمام اقدامات انجام شده از سوی این اشخاص، به‌عهده صاحب حساب کاربری خواهد بود.
 5. کاربر متقاضی متعهد است که در استفاده از سامانه بذروکسین تمامی قوانین جمهوری اسلامی ایران را رعایت کند، نرم‌افزار را برای اهداف قانونی به‌کار گیرد. مسئولیت هر نوع اقدام کاربر که منجر به بروز آسیب مالی به اشخاص گردد، به‌عهده کاربر است و شرکت در این خصوص مسئولیتی نخواهد داشت.
 6. کاربر متقاضی می پذیرد قرارداد حاضر، یک قرارداد قابل رجوع و جایز از سوی شرکت بوده و شرکت می تواند هر زمان تنها به صلاحدید خود و بدون نیاز به تدارک هیچ گونه دلیلی، یک حساب کاربری را مسدود نموده، مانع استفاده کاربر از خدمات بذروکسین گردد.
 7. کاربر متقاضی می‌‌پذیرد که بسته‌های تشویقی که از سوی شرکت به کاربر متقاضی تخصیص یافته است، برای استفاده شخصی وی در نظر گرفته شده و به همین دلیل می‌‌بایست از انتقال و فروش آن‌ها اجتناب نماید. همچنین نامبرده نمی‌‌تواند وجه معادل بسته‌های تشویقی را از شرکت مطالبه نماید.

 

ماده ۶ حقوق و مسئولیت های شرکت

 • شرکت حداکثر تلاش خود را برای ارائه خدمات نرم‌افزاری با کیفیت به کاربران به کار می‌گیرد لیکن شرکت نمی‌تواند ضامن عملکرد نرم‌افزار در تمامی سخت افزارها، شبکه های ارتباطی و گوشی‌های تلفن همراه باشد.
 • با توجه به این که شرکت از طریق سامانه بذروکسین تنها زمینه اتصال کاربر متقاضی به کاربران تولیدی و فروشنده را فراهم می‌آورد و قرارداد دریافت محصول فیمابین کاربر متقاضی از یک سو و کاربران تولیدی /فروشنده حسب مورد از سوی دیگر منعقد می‌گردد، شرکت هیچ گونه مسئولیت حقوقی یا کیفری در برابر اعمال ایشان در قبال یکدیگر ندارد و در صورت بروز جرم یا خسارت، اشخاص مرتکب شخصا پاسخگو و مسئول خواهند بود.
 • شرکت متعهد به حفظ و حراست از اطلاعاتی است که کاربران در خلال استفاده از سامانه بذر اکسین در اختیار شرکت قرار داده‌اند و نمی‌تواند از این اطلاعات جز برای افزایش کیفیت خدمات خود استفاده نماید. بدیهی است در صورت درخواست مراجع قانونی برای دریافت اطلاعات، شرکت در حدود دستور قضایی عمل خواهد نمود.
 • در صورت مراجعه کاربران به مراجع قضایی و درخواست اطلاعات مربوط به سفارش‌ها، شرکت تنها قادر به ارائه اطلاعاتی خواهد بود که کاربران در سامانه بذروکسین ثبت نموده اند. از این رو در صورتی که کاربر متقاضی با کاربران تولیدی یا فروشنده خارج از سامانه بذروکسین ارتباط برقرار نماید یا زمان و مکان سفارش را با توافق مستقیم با فروشنده تغییر دهد، شرکت به سبب عدم دسترسی به این اطلاعات تبعا نمی‌تواند در این خصوص مساعدتی به عمل آورد.
 • مالکیت مادی و معنوی سامانه بذروکسین نام، علامت تجاری و خدمات ارائه‌شده تحت این نام و مانند آن همگی متعلق به شرکت است لذا شرکت حق شکایت علیه کلیه افرادی را که به هر نحو نرم‌افزارهای بذروکسین را تغییر دهند، بازتولید یا بازنویسی کنند یا از آن برای تولید یک برنامه مشابه استفاده نمایند یا تلاش نمایند به سرویس ها، برنامه‌ها و شبکه مرتبط با سرورهای این شرکت به صورت غیرمجاز دسترسی بیابند یا از این برنامه درون برنامه دیگری استفاده نمایند، برای خود محفوظ می دارد.
 • شرکت مجاز به تغییر شرایط و مقررات استفاده از سامانه بذروکسین در طول زمان می‌باشد و این تغییرات را از طریق یکی از شیوه‌های ارسال پیامک، ایمیل، بارگذاری شرایط جدید در وبسایت اطلاع‌رسانی می‌نماید. صرف استفاده کاربران از سایت پس از تغییر شرایط استفاده و اطلاع‌رسانی آن به منزله پذیرش شرایط استفاده جدید می‌باشد.

 

ماده ۷ حفاظت از داده‌ها و اطلاعات کاربران

 1. شرکت متعهد می‌گردد برای حفاظت از داده‌های کاربران که به صورت مستقیم یا غیرمستقیم و در خلال ارائه خدمت به دست آورده اقدامات احتیاطی لازم را به عمل آورده، اطلاعات مذکور را جز در موارد ذیل استفاده ننماید:
 2. داده‌هایی که مستقیماً از کاربران أخذ می‌شود مانند مشخصات فردی (نام و نام خانوادگی)، پست الکترونیک و شماره تلفن همراه برای احراز هویت و متعاقبا در طول ارائه خدمت برای هماهنگی میان کاربران متقاضی و کاربران تولیدی و فروشنده مورد استفاده قرار می گیرد.
 3. داده‌ها و اطلاعاتی که به‌طور غیرمستقیم و در نتیجه استفاده کاربران از خدمات بذروکسین در این برنامه ذخیره می‌‌شود مانند نشانی مکان منتخب کاربر متقاضی،کیفیت ارائه خدمت یا محصول، تراکنش های مالی صورت گرفته و ... برای بهبود کیفیت خدمات در سامانه ذخیره، تحلیل و از آن استفاده می شود.
 4. در صورتی که حسب نیاز بخشی از فرایند ارائه خدمات به دیگر اشخاص سپرده شود، شرکت مطابق با اصول، قوانین و مقررات صیانت از حریم خصوصی و حفاظت از داده‌ها بر فعالیت این اشخاص نظارت می‌نماید و اقدامات احتیاطی لازم برای حفظ محرمانگی این اطلاعات را به کار خواهد بست.

تبصره:در صورتی که مقامات قضایی و یا اداری به حکم قانون، داده‌ها و یا اطلاعات مربوط به کاربر یا کاربران خاصی را از شرکت مطالبه نمایند، شرکت مطابق با قانون موظف به افشای آنها به مقامات صالح می‌باشد.

 

ماده ۸ قانون حاکم و شیوه حل اختلاف

شرایط استفاده حاضر از هر نظر تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران خواهد بود. در موارد سکوت در قوانین یا شرایط استفاده حاضر، موضوع تابع عرف حاکم در این صنعت خواهد بود.

در صورت بروز اختلاف فیمابین کاربر متقاضی و کاربران تولیدی و فروشنده و نیز هر یک از کاربران با شرکت،طرفین بدوا تلاش خواهند نمود به صورت مسالمت‌آمیز و از طریق مذاکره نسبت به حل و فصل اختلاف اقدام نمایند و در غیر این صورت مراجع قضایی صالح به رسیدگی خواهند بود.